Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i u kobiet.  Na dolegliwości układu moczowego cierpią zarówno młodsze jak i starsze osoby na różnych etapach swojego życia, a żadne nawet dyskretne objawy nie powinny być ignorowane, gdyż wielokrotnie będą one miały swoje konsekwencje w późniejszym czasie. Do najczęstszych leczonych przez urologa dolegliwości należą:

 • problemy w oddawaniu moczu (łagodny przerost prostaty, trudność i bolesne oddawanie moczu, zakażenia układu moczowego, parcia naglące)
 • krwiomocz (obecność krwi w moczu)
 • bóle okolicy lędźwiowej
 • nietrzymanie moczu u kobiet i mężczyzn (kliknij i dowiedz się więcej)
 • bóle jąder, pachwin, powiększenie obwodu moszny (wodniaki, torbiele, guzy), przepukliny pachwinowe
 • guzy/nowotwory dróg moczowych (rak prostaty,  nerki, pęcherza, jądra, prącia)
 •  kamica układu moczowego
 •  zaburzenia wzwodu u mężczyzn, przedwczesny wytrysk, zaburzenia płodności
 •  wady pierwotne bądź nabyte takie jak:
 •  stulejka
 •  krótkie wędzidełko
 •  zwężenie cewki moczowej
 •  skrzywienie prącia
 • nietypowe położenie nerki

Rodzaje wykonywanych zabiegów:

Istnieje możliwość leczenia wielu chorób w naszej Klinice, jednak część wymaga hospitalizacji w szpitalu. W toku diagnostyki urologicznej podstawowym narzędziem pracy urologa jest USG- doktor wykonuje USG układu moczowego, USG jąder i moszny, USG transrektalne. Wykonujemy celowaną biopsję prostaty z fuzją obrazów z MRI (rezonans magnetyczny).

Leczenie endoskopowe:

TUR-BT (endoskopowe wycięcie guza pęcherza moczowego), TUR-P (endoskopowe wycięcie gruczolaka prostaty), waporesekcje/waporyzacje laserowe gruczołu krokowego, URS/URSL (diagnostyka moczowodów, rozbijanie kamieni w moczowodach), MiniPCNL i PCNL (rozbijanie kamieni w nerkach z dostępu przez jeden mały port), uretrotomia laserowa (rozcięcie zwężenia cewki moczowej laserem)

Leczenie laparoskopowe i klasyczne:

Prostatektomia, nefrektomia, nefreureterekotmia, cystektomia z odprowadzeniem moczu (wstawka Brickera, pęcherz jelitowy, ureterocutaneostomia), orchidektomia, operacje prącia, leczenie żylaków powrózka nasiennego.

Leczenie klasyczne:

Operacja wodniaka, stulejki, skrzywienia prącia. Operacje odtwórcze z powodu nawrotowych zwężeń cewki moczowej – od prostego wycięcia zwężenia z zespoleniem „koniec do końca” po jedno lub dwuetapowe operacje z przeszczepień kawałka błony śluzowej policzka celem odtworzenia ciągłości cewki moczowej.

Zapraszamy na konsultacje

W Prywatnym Centrum Chirurgi czeka na Ciebie doświadczony  i empatyczny personel Nasze gabinety wyposażone są w nowoczesne urządzenia medyczne, klimatyzację i wszelkie udogodnienia.

 

Pamiętaj aby mieć pełny pęcherz moczowy wchodząc do gabinetu!

Skontaktuj się z naszą kliniką w celu ustalenia dogodnego terminu Twojej wizyty.

 

Interesuje Cię biopcja gruczołu krokowego lub nietrzymanie moczu?

Zobacz poniżej oferowane dla naszych pacjentów zabiegi.

Kliknij aby skontaktować się z naszą kliniką...

Biopsja gruczołu krokowego (prostaty)

W przypadku podejrzenia raka gruczołu krokowego (prostaty) wykonywana jest biopsja prostaty -  najlepiej po wcześniejszym wykonaniu mpiMRI (rezonans magnetyczny z oznaczeniem podejrzanego ogniska) miednicy.

 

Daje to nam możliwość wykonania fuzji obrazów w trakcie biopsji i pobrania wycinków do badania w sposób bardzo dokładny z miejsc najbardziej podejrzanych o chorobę nowotworową. W obecnej chwili niewiele ośrodków w Polsce oferuje możliwość fuzji sprzętowej (wykonywane na specjalnym aparacie).

 

Zapraszamy na konsultacje!

Zobacz również:

Nietrzymanie moczu.

Kliknij i dowiedz się więcej.

Innowacyjne leczenie

komórkami macierzystymi

Zobacz dostępne badania

w naszej klinice.

Dane kontaktowe:

+48 56 660 09 07

+48 56 660 09 08

pcc@pcc.torun.pl

Prywatne Centrum Chirurgii

Winczakiewicz - Borkiewicz

Adres: Kołłątaja 10 A, 87-100 Toruń

Czynne od poniedziałku do piątku

Godziny otwarcia: 9.00-19.00