Ortopedia

Ortopedia zajmuje się leczeniem chorób układu kostno-stawowego i jego elementów, do których zaliczane są kości, mięśnie oraz stawy wraz z więzadłami. W naszej klinice skupiamy się na prawidłowej diagnostyce poprzez szczegółowy wywiad z pacjentem oraz badaniach w tym USG do oceny stanu zaawansowania choroby.

 

W Prywatnym Centrum Chirurgii zajmujemy się leczeniem operacyjnym schorzeń ortopedycznych z zastosowaniem najnowocześniejszych metod. Specjalizujemy się w zabiegach artroskopii stawów w szczególności stawów kolanowych i barków. Wykonujemy zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzeń stawów metodą artroskopową. Wszystkie operacje wykonywane są w znieczuleniu z udziałem anestezjologa. Dysponujemy łóżkami pooperacyjnymi w komfortowych, klimatyzowanych jedno- lub dwuosobowych salach z dostępem do osobistych łazienek.

 

Oprócz małoinwazyjnych zabiegów/artroskopia kolana, barku/ w naszej klinice wykonujemy również operacje endoprotezy kolana i biodra oraz leczymy stawy innowacyjną metodą komórek macierzystych pozyskiwanych z tłuszczu pacjenta. Ta innowacyjna metoda daje spektakularne efekty odbudowy struktury kości, chrząstek i włókien stawowych.

 

Naszą ofertę kierujemy do szerokiego grona pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, którzy cenią sobie profesjonalne, komfortowe i nowoczesne leczenie

+48 56 660 09 07

pcc@pcc.torun.pl

Czynne pon.-pt. od 9.00 do 19.00

Dostępne zabiegi w naszej klinice:

Rekonstrukcja więzadeł i ścięgien

Rekonstrukcja ścięgna Achillesa - Po sterylnym umyciu i obłożeniu miejsca operowanego, chirurg ortopeda wykonuje niewielkie cięcie skórne tuż nad miejscem przerwania ścięgna. Następnie pod kontrola USG, przeszywa ścięgno trzykrotnie powyżej i poniżej miejsca jego przerwania.

Rekonstrukcja więzadeł krzyżowych - Po ocenie artroskopowej więzadeł krzyżowych następuje pobranie ścięgien do autoprzeszczepu. Następnie nawierca się tunele kostne i wprowadza się do nich pobrane ścięgna.

Rekonstrukcja więzadła stawu skokowego -  polega na połączeniu ze sobą i skróceniu uszkodzonych podczas urazu części więzadeł i torebki stawowej. Jest on obarczony niskim ryzykiem powikłań, a jego zaletą jest zachowanie prawidłowej ruchomości stawów po operacji.

Małoinwazyjne leczenie stawów

Leczenie stawów komórkami macierzystymi - stosuje się do leczenia uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej, przy wczesnych i średnio zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych. Leczenie komórkami macierzystymi daje fenomenalne wyniki leczenia powyższych schorzeń.

Leczenie stawów kwasem hialuronowym - Jest głównym składnikiem płynu stawowego i  chrząstki stawowej. W przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów zmniejsza się stężenie hialuronianu. Aby temu zapobiec, stosuje się metodę wiskosuplementacji. Polega ona na podawaniu kwasu hialuronowego poprzez zastrzyki w dany staw.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym - Silne działanie osocza przyspiesza gojenie się ran i stymuluje odbudowę tkanki mięśniowej, ścięgien i chrząstki stawowej. Podanie osocza bogatopłytkowego polega na serii zastrzyków w miejsce chorobowo zmienione u pacjenta.

Chirurgia jednego dnia

Dowiedz się więcej.

Innowacyjne leczenie

komórkami macierzystymi

Dowiedz się więcej

o zabiegach laparoskopowych

Dane kontaktowe:

+48 56 660 09 07

+48 56 660 09 08

pcc@pcc.torun.pl

Prywatne Centrum Chirurgii

Winczakiewicz - Borkiewicz

Adres: Kołłątaja 10 A, 87-100 Toruń

Czynne od poniedziałku do piątku

Godziny otwarcia: 9.00-19.00