O naszej klinice

Nasza praktyka obejmuje kilkadziesiąt lat doświadczeń zawodowych zdobywanych w klinikach chirurgicznych zarówno w Polsce jak i za granicą. Stałe rozszerzanie wiedzy pozwala nam stosować możliwie najnowocześniejsze metody terapeutyczne. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowany personel medyczny, dysponujemy nowoczesnym specjalistycznym sprzętem diagnostycznym i leczniczym.

 

Wykonaliśmy ponad 20000 zabiegów, większość w tzw. Chirurgii Jednego Dnia, co oznacza, że Pacjent wraca do domu o własnych siłach w dniu operacji. W 1992 roku byliśmy jednym z pierwszych ośrodków  w  Polsce, który wprowadził tego typu procedury.

Poza działalnością usługową prowadzimy także badania naukowe. Nasza praca w dziedzinie patofizjologii układu żylnego została uhonorowana I-ą nagrodą na Europejskim Forum Żylnym w 2004 roku. W ramach współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika badaliśmy efekty działania pianki sklerotyzującej na narządy szczura.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi nasza klinika przez lata poszerzała swoją działalność o kolejne specjalizacje. Przeszliśmy również generalny remont budynku aby dostosować go do aktualnych potrzeb technologicznych i najwyższych standardów leczenia naszych pacjentów.

Na pacjenta czeka 30-osobowy profesjonalny personel z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy sprawdzone metody poparte badaniami naukowymi i osobistą wiedzą. Przytulne, wręcz domowo urządzone separatki wyposażone są w nowoczesny sprzęt monitorujący a łazienki spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

+48 56 660 09 07

pcc@pcc.torun.pl

Czynne pon.-pt. od 9.00 do 19.00

Założyciele kliniki

Założycielami Prywatnego Centrum Chirurgii w Toruniu jest duet lekarzy  z bogatym doświadczeniem w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej. Klinika powstała w 1992r. i była realizacją wizji obu lekarzy o nowoczesnej placówce oferującej najwyższe standardy leczenia pacjentów. W ciągu 30 lat klinika dynamicznie się rozwijała dzięki stałemu inwestowaniu w wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, personal medyczny  nowoczesny sprzęt i wszelkie udogodnienia pobytu dla naszych pacjentów.

 

Dr n.  med. Jacek Winczakiewicz - specjalizuje się w leczeniu żylaków kończyn dolnych, przepuklin, hemoroidów, szczelin i przetok odbytu, innowacyjnym leczeniem komórkami macierzystymi , medycyną estetyczną i liposukcją. Przeprowadza również szeroki zakres badań diagnostycznych (USG i endoskopia)

Dr Marek Borkiewicz - specjalizuje się w leczeniu chorób żył i tętnic - żylaków, pajączków,owrzodzeń, chorobami odbytu (żylaki, szczeliny, przetoki), specjalizuje się w leczeniu przepuklin u dorosłych i dzieci oraz chirurgii plastycznej między innymi wykonuje korekcje odstających uszu i opadających powiek.

Dr n. med. Jacek Winczakiewicz

Klinika

Budynek Prywatnego Centrum Chirurgicznego spełnia najwyższe standardy dla placówek medycznych w Polsce i Europie. W 2008r. przeszliśmy generalny remont elewacji oraz aranżacji wnętrza kliniki. Budynek podnieśliśmy o jedno piętro, dzięki czemu zyskaliśmy przestrzeń dla kolejnych gabinetów zabiegowych, sali operacyjnej, łazienek i sal pooperacyjnych dla pacjentów.

 

Zadbaliśmy również o komfort osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Posiadamy windę z wyjściem na zewnątrz budynku, specjalne toalety oraz wszelkie inne udogodnienia.

 

Nowoczesne gabinety

Nasze gabinety wyposazone są w niezbędną aparaturę w leczeniu żył, przepuklin, chorób układu pokarmowego, leczenia urazów i złamań kości i stawów. Posiadamy również nowoczesne urządzenia diagnostyczne z zakresu proktologii, gastroskopii, USG, endoskopii.
Personel Prywatnego Centrum Chirurgii

W Prywatnym Centrum Chirurgii zatrudniamy ponad 30 pracowników. Nasz zespół lekarzy i pielęgniarek, każdego dnia dba o zdrowie naszych pacjentów.
Komfort naszych pacjentów

O naszych pacjentów dbamy od pierwszej wizyty do opuszczenia Prywatnego Centrum Chirurgii. Wiemy jak ważne jest samopoczucie naszych pacjentów i ich bezpieczeństwo. Posiadamy klimatyzowane, monitorowane i użądzone w wysokim standardzie sale pooperacyjne, w których nasi pacjenci mogą spokojnie wypocząć i wrócić do sił po przeprowadzonym zabiegu.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Nasz obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Posiadamy windę z wejściem od zewnątrz poziomu 0 budynku, którą pacjent może dostać się na każde piętro. Nasze przestronne toalety posiadają wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Nowoczesne sale operacyjne

Nasze sale operacyjne są wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny. Przeprowadzamy w nich proste jak i skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, leczenia przepuklin, chorób układu pokarmowego, chorób kończyn górnych i dolnych i operacji plastycznych. Wykonujemy w nich również szereg zabiegów z zakresu chirurgii jednego dnia.
CMEIK

Na terenie naszej kliniki funkcjonuje specjalnie wyodrębniona jednostka - Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, w której przeprowadzane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej twarzy i ciała. Popularnymi zabiegami wśród naszych pacjentów są: liposukcja, lipotransfery, operacje plastyczne twarzy, wypełnianie zmarszczek i leczenie komórkami macierzystymi.

PRYWATNE CENTRUM CHIRURGII W LICZBACH

30
30
16000
2000
18
100

lat  naszego

doświadczenia

łączna liczba

pracowników

przeprowadzonych

zabiegów na żylakach

wyleczonych

przepuklin

lat działalności

naukowej

różnych rodzajów

zabiegów

Dane kontaktowe:

+48 56 660 09 07

+48 56 660 09 08

pcc@pcc.torun.pl

Prywatne Centrum Chirurgii

Winczakiewicz - Borkiewicz

Adres: Kołłątaja 10 A, 87-100 Toruń

Czynne od poniedziałku do piątku

Godziny otwarcia: 9.00-19.00