Wybierz język / Choose language

Prywatne Centrum Leczenia Przepuklin
Winczakiewicz - Borkiewicz
Dane kontaktowe

Centrum czynne:
Poniedziałek - piątek
w godzinach: 9.00 - 19.00

Rejestracja i informacja:
tel. 56 660 09 07
fax. 56 660 09 08
pcc@pcc.torun.pl

Skorzystaj - na szybko

Kontakt do druku
Lokalizacja
English version
Rozwój kliniki - UE

Część zabiegów jest refundowana przez NFZ oraz Signal Iduna.

Prywatne Centrum Leczenia Przepuklin

Przepuklina, to popularny problem w każdej grupie wiekowej. Już fakt, że cierpi na nią ok. 4% mężczyzn zasługuje na specjalizację w leczeniu tej przypadłosci. W środowisku medycznym nazywamy ją herniologią, ale termin ten nie cieszy się popularnością bowiem w tradycyjnym podejściu operację przepukliny wykonuje zwykle chirurg ogólny. O skali problemu mogą nam zasygnalizować liczby: ok. pól miliona operacji przepuklin rocznie w USA i ponad 40 tys. rocznie w naszym kraju.

Przepuklina, to następstwo pęknięcia lub skrajnego osłabienia struktur mięśniowo- powięziowych ścian jamy brzusznej. Warstwę mięśniową pokrywa od zewnątrz skóra z tkanką tłuszczową a od wewnątrz cienka błona zwana otrzewną - w przepuklinie tylko te dwie warstwy stanowią barierę pomiędzy światem zewnętrznym a narządami jamy brzusznej. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej podczas kaszlu, wysiłku, czynności fizjologicznych wypycha ruchome narządy wewnętrzne,(najczęściej jelita) do pozbawionego mięśni uwypuklenia zwanego workiem przepuklinowym.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 - Prywatne Centrum Leczenia Chorób Żył Winczakiewicz - Borkiewicz / projekt: webtarget