Wybierz język / Choose language

Prywatne Centrum Chirurgii
Winczakiewicz - Borkiewicz
Dane kontaktowe

Centrum czynne:
Poniedziałek - piątek
w godzinach: 9.00 - 19.00

Rejestracja i informacja:
tel. 56 660 09 07
tel. 56 660 09 08

fax: 56 660 09 08
pcc@pcc.torun.pl

Skorzystaj - na szybko

Kontakt do druku
Lokalizacja
English version
Rozwój kliniki - UE

Część zabiegów jest refundowana przez NFZ.

Laparoskopia

Dolegliwości bólowe jamy brzusznej, nudności, wymioty, zaburzenia  trawienne i poposiłkowe mogą być wywołane schorzeniami pęcherzyka żółciowego.

Kamica pęcherzyka żółciowego jest jedną z ważniejszych przyczyn takich dolegliwości, stanowiąc jednocześnie potencjalne zagrożenie powikłaniami w postaci żółtaczki mechanicznej, ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, ostrego zapalenia trzustki a przy wieloletnim przebiegu raka pęcherzyka żółciowego.

Diagnostyka opiera się zwykle na badaniu USG jamy brzusznej oraz badaniach krwi informujących o stopniu ewentualnego uszkodzenia komórek wątrobowych, podrażnienia trzustki i towarzyszącego stanu zapalnego.

W przeważającej liczbie przypadków wskazane jest wykonanie cholecystektomii laparoskopowej co oznacza usunięcie pęcherzyka żółciowego bez otwarcia jamy brzusznej. Zabieg wykonywany jest teleskopowymi narzędziami wprowadzonymi do jamy brzusznej przez niewielkie nacięcia a chirurg obserwuje ich końcówki na monitorze o wysokiej rozdzielczości. Zaletą zabiegów laparoskopowych jest uniknięcie wykonania dużego cięcia operacyjnego co okazuje się być główną  przyczyną  dolegliwości bólowych we wczesnym okresie pooperacyjnym. Pacjenci opuszczają zwykle naszą Klinikę w 24 godziny po zabiegu operacyjnym.

Przygotowanie do zabiegu omawiamy na wizycie kwalifikacyjnej czasami poszerzonej o konsultację anestezjologiczną. Specjalnej uwagi wymagają przyjmowane przez pacjenta leki z powodu innych schorzeń a wpływające na krzepnięcie krwi i metabolizm wątrobowy.

Metody laparoskopowe znajdują także zastosowanie w leczeniu innych schorzeń jamy brzusznej.

Przepukliny pachwinowe, a szczególnie ich nawrót po poprzednich zabiegach są doskonałą opcją dla tej formy leczenia.

Przepuklina rozworu przełykowego z towarzyszącym zapaleniem błony śluzowej końcowego odcinka przełyku także może być leczona metodami laparoskopowymi.

Laparoskopia ginekologiczna to szeroki wachlarz schorzeń narządu rodnego.

Zabiegi wykonuje doświadczony zespół laparoskopistów:
Dr n.med. Marek Załucki i Dr n.med. Jacek Piątkowski.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2018 - Prywatne Centrum Chirurgiczne Winczakiewicz - Borkiewicz / projekt: webtarget